FOTEG İSTANBUL 2019

14.GIDA İŞLEME ve AMBALAJ TEKNOLOJİLERİ ULUSLARARASI İHTİSAS FUARI

07-10.03.2019 / İSTANBUL FUAR MERKEZİ

KIRMIZI ET VE TAVUK SEKTÖRÜNDE MALİYET AVANTAJI SAĞLAYAN ÇÖZÜMLER

FOTEG İSTANBUL 2017 katlımcılarından Compass AŞ tarafından fuarın ikinci günü, CNR Expo Hall 1 Mars Salonu’nda bilimsel bir toplantı düzenlenecek. Moderatörlüğünü Bahri Yağımlı’nın yapacağı “Kırmızı Et ve Tavuk Sektöründe Maliyet Avantajı Sağlayan Çözümler” başlıklı toplantının konuşmacıları ise Almanya, Norveç ve Avusturya’dan fuara gelecek; Axel Hinz, Thorsten Niemeyer ve Martin E. Tuider olacak.

Üç oturumlu toplantının saat 14:30’da başlayacak “Karkas Sınıflandırma ve Değerli Et Analiz Sistemleri” başlıklı ilk bölümünde bilgi vermek üzere Almanya’dan gelecek olan E+V firmasının sahibi Axel Hinz, üretimin en önemli hammadde girdilerinin maliyetini düşürmeye yönelik uygulamalar hakkında bilgi vereceğini bildirerek “kırmızı eti, özel bir sistemle karkas üzerindeki et, yağ ve kemik miktarlarını ölçerek oranlarına göre sınıflandırabilir, değerli et miktarlarını parçalama standartlarınıza göre kg cinsinden ölçebilirsiniz. Bu sayede en önemli hammadde girdilerinizi daha doğru maliyetlendirebilirsiniz. Benzer şekilde, tavukları kesim hattı üzerinde entegre analiz sistemi ile sınıflandırabilir ve kalite sorunlarını o anda tespit edebilirsiniz” dedi.

“Hat Üzerinde Anlık Tasnifleme, Yağ, Protein, Nem ve Kolajen Analizi” başlıklı ikinci oturumun konuşmacısı Norveçli Tomra firmasının Proses Analiz Birim Müdürü Thorsten Niermeyer ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Tomra Özel analiz sistemi sayesinde taze ve dondurulmuş kırmızı ette, yağ, protein, nem ve kolajen ölçümlerinizi hat üzerinde gerçek zamanlı yapabilir imalata göndereceğiniz tüm partileri arzu ettiğiniz yağ oranlarında hazırlayabilirsiniz. Ya da farklı bir teknolojimizi kullanarak fileto tavuk göğsünü büyüklüklerine göre sınıflandırabilir ve kalite tasnifi yapabilirsiniz” diye konuştu.

Saat 16:00’ya kadar sürecek toplantının üçüncü oturumu ise “Yüksek Basınç Altında Kemik Sıyırma” başlığını taşıyor. Avusturyalı InjectStar firmasının Satış Direktörü Martin E. Tuider yaptığı açıklamada kırmız et parçalamada, kaba söküm sonrası kemik üzerinde kalan etleri özel basınçlı hava teknolojisiyle üretime kazandırma ve hem hammadde hem de işçilik maliyetlerini azaltma yöntemleri hakkında bilgi vereceğini bildirdi.

Compass Danışmanlık ve Mühendislik Ticaret AŞ hakkında


Üretim ve paketleme teknolojileri alanında uluslararası deneyime sahip Bahri Yağımlı tarafından, gıda sektörünün teknoloji yatırımlarına, ‘doğru yön vermek’ misyonu ile 2016 yılında kurulan Compass AŞ, Endüstriyel-Perakende-HoReCa kanalları olmak üzere üç ana kategoride çözüm üretiyor. Compas, Bahri Yağımlı’nın 20 yılı aşkın birikimiyle, proses, paketleme ve otomasyon teknolojileri çözümlerinin yanı sıra danışmanlık ve mühendislik hizmetleri de veriyor. Kısa bir süre içinde, dünyanın önde gelen markalarıyla Türkiye pazarına yönelik işbirliği anlaşmaları yapmış olan Compass, satış ve satış sonrası hizmetleriyle, güvenilir bir çözüm ortağı olarak yoluna devam ediyor. İstanbul merkezli firma, endüstriyel alanda kırmızı et, tavuk, su ürünleri, süt ürünleri, hazır yemek, meyve-sebze, şekerleme, atıştırmalık ve unlu mamuller sektörlerinde Türkiye’nin her bölgesine ve proje bazında da çevre ülkelere hizmet veriyor.

Program için tıklayın.

© HKF FUARCILIK A.Ş.    ||    BU FUAR 5174 SAYILI KANUN GEREĞİNCE TOBB (TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ) DENETİMİNDE DÜZENLENMEKTEDİR.