FOTEG İSTANBUL HABERLER

Daimi katılımcılarımız Foteg İstanbul için ne dediler

Bekir Çakıcı / HKF Fuarcılık AŞ Genel Müdürü

“Katılımcıları tarafından inovatif gıda teknolojilerinin adresi olarak nitelendirilmekte olan FOTEG İSTANBUL hem katılımcısı hem de ziyaretçisi ile uluslararası ihtisas fuarı olduğunu kanıtlamıştır. Fuarımızın önemi ve dolayısıyla da sorumluluklarımız; endüstrinin geleceğinin, en hızlı katma değer yaratma potansiyeline sahip, akıllı ürünler üreten, akıllı proses ve tesislerde olması nedeniyle de artacaktır.”

 

Tomris Bayal / HKF Fuarcılık AŞ Fuar Müdürü

“Sürdürülebilir kaliteli gıda üretimi için, teknoloji ve akıllı sistemler sektöre yeni bir soluk getiriyor. Bu fuarda katma değer yaratma potansiyeli yüksek inovatif ürün üreticileri ile sanayicimizi buluşturmak için çok çalışıyoruz. Şu günlerde zorluğun egemen olduğu bölgemizde, bilim ve teknolojinin ışığına her zamankinden daha çok ihtiyaç olduğuna ve fuarımızın bu konuda sektöre yeni ufuklar açarak, her zaman olduğu gibi yine misyonunu yerine getireceğine eminim”

 

Emre Güreş / Abant Group

“En iyi bildiği işi severek yapmak üzere yola çıkan Abant Group, geleceğe kalan bir marka olma yolunda kaliteyi, sürekli iyileşmeyi, çalışanların tatminini, üretimde verimliliği, müşteride güveni ön planda tutmayı hedefledi ve her gün daha iyi öğrenmek, daha fazla gelişmek ve memnun müşteri sayısını arttırmak için de bilim ve teknoloji rehberliğinde uzmanlığını ve ürün yelpazesini sürekli geliştirdi. Abant Group’da sürekli iyileştirme ve öğrenme vazgeçilmez değer olarak şirket kültürü içinde yer alır. Bu vizyonumuz çerçevesinde FOTEG İSTANBUL bizim için daima doğru ve yararlı bir platform oldu. Yerli ve yabancılarla iş bağlantısı kurmak, uluslararası bağlantılarımızı artırmak yani yeni müşteriler ve pazarlar kazandırmak konusunda tatmin edici oldu. Öte yandan her zaman yeni ürün konseptimizi görücüye çıkarmak için de prestijli bir ortam sağladı.”

İsmail Mümin / APV Hemisan

“Dünya çapında güvenli ve yüksek kalitede gıda sağlama gereği ve çabası her geçen gün daha da önem kazanıyor. Bu bilgi ışığında, en doğru proses dizaynı ile müşterilerimizin yaptığı yatırımın kara geçme süresini en aza indirmek için ürünler tasarlıyoruz. Genellikle, inovatif ürünlerimizle katıldığımız FOTEG İSTANBUL bizim için öncelikle yeni ürün konseptimizi sergilemek konusunda daima çok uygun bir platform oldu ve yeni pazarlar kazandırdı. Mevcut ilişkilerimizi sağlamlaştırma fırsatı da veren FOTEG İSTANBUL’a sektörün gelişmesine katkıda bulunarak pazarı genişletmeye yardımcı olmak için de katılmaya devam ettik. Tanıtım ve pazarlamanın her şeyden daha fazla önem kazandığı 21. Yüzyılda giderek daha çok önem kazanmakta olan ihtisas fuarı özelliğini korumaya devam ettiği sürece bu fuara katılmaya devam edeceğiz.”

Serdar Gez / GEA Türkiye

“FOTEG İSTANBUL’a yeni müşteriler, yeni pazarlar kazandığımız için katılıyoruz. Fuarlar, firmalar için hem ürünlerini sergilemek hem de yeni müşteriler kazanmak ve eski müşterilerine yeni ürünlerini tanıtmak için önemli bir platformdur. FOTEG İSTANBUL yıllardır kendi alanında önemini korumayı başaran bir ihtisas fuarı olarak işlevini yerine getiriyor. Gıda sektöründe dünyanın en önemli firmalarından biri olduğumuzdan pazar lideri olarak tüm yenilikleri Türk sanayicine sunmak istiyoruz. Fuarın 2 yılda bir olması da bu süre zarfında olan yeniliklerin sunulması için iyi bir fırsattır.”

Necil Pamukçu / Gemak Gıda Endüstri Makineleri

“İçinde bulunduğumuz yüzyılda, tanıtım ve pazarlama neredeyse üretmek kadar önem kazanmış durumda. FOTEG İSTANBUL bir ihtisas fuarı olarak bu konudaki fonksiyonunu ziyadesiyle yerine getiriyor. Bu fuarda sektörle buluşuyor, ilişkilerimizi tazeliyoruz. Yeni pazarlar ve müşteriler kazanıyoruz. Bu çerçevede de; gıda sektörüne yönelik proje, üretim, montaj, satış ve servis bölümlerimizle, dört dalda, yaklaşık yarım asırdır faaliyetlerini sürdüren şirketimiz, çözüm odaklı ve kaliteli hizmetlerini İran, Suriye, Ürdün, Yemen, Mısır, Cezayir, Yunanistan, Nijerya, KKTC, Bulgaristan, Romanya, Ukrayna, Kazakistan, Türkmenistan, Azerbaycan ve Fransa’da müşterilerine ulaştırmaya devam ediyor. ”

İsmet Çalışkan / Kromel AŞ

“Uluslararası platformda gıda teknolojileri konulu Türkiye’nin ilk ve en eski ihtisas fuarı olan FOTEG İSTANBUL’a her zaman aynı yerde, her zaman özenle hazırlanan teknolojik ürünlerimiz ile katılarak sektör paydaşlarımız ile buluştuk. Başlangıçta profesyonel ziyaretçilere direkt olarak tanıtım platformu oluşturabildiği ve profesyonel ziyaretçi grafiğini artırdığı için katıldık. Önceleri mevcut ilişkilerimizi sağlamlaştırdık. Ar-Ge departmanımızın büyük emeklerle hazırladığı inovatif ürünlerimizi sergilemek için gayet prestijli bir platform olduğunu gördük. Hemen her defasında yerli ve yabancı iş bağlantıları yaptık, endüstriyel gelişmelerden haberdar olduk, yeni müşteriler hatta pazarlar kazandık. İnovatif Gıda İşleme Teknolojilerinin adresi diyebileceğim FOTEG İSTANBUL hemen her yıl Türk Cumhuriyetleri, Ortadoğu ülkeleri, Kuzey Afrika ülkeleri ve Balkanlar başta olmak üzere çeşitli bölge ve ülkelerden gelen firmalar ve katılımcılar ile dolu dolu geçerek sektörün ve yılın en verimli ve iş hacmi en yüksek fuarı oldu.”

Zara Karaoğlu / Mayasan AŞ

“Mayasan uluslararası boyutta bir biyoteknoloji şirketi ve bünyesinde en ileri ekipmanlarla donatılmış Ar-Ge merkezi, ürünlerin tanıtımının ve bilgilendirme sunumlarının ihtisas sahibi kişilerce yapıldığı oditoryumu, ürün performanslarının test edildiği pilot tesisi, ileri teknoloji ihtiva eden gelişmiş laboratuvarları var. Pazarda öncü olmanın, kaliteli ürün, güvenilirlik ve eğitimli personele dayalı olduğu bilinciyle, yıllardır yeni ürünlerimizi FOTEG İSTANBUL’da sergilemeyi tercih ediyor, mevcut ilişkilerimizi sağlamlaştırıyoruz. Endüstriyel gelişmelerden ve rakiplerimizden haberdar oluyoruz. Profesyonel ziyaretçilere doğrudan tanıtım platformu oluşturabildiğine ve sektörün gelişmesine katkıda bulunduğuna inandığımız FOTEG İSTANBUL’a, pazarı genişletmeye yardımcı olmak için de katıldık. 45 yıllık deneyimle tanıtım ve pazarlamanın birincil öneme sahip olduğu günümüzde bu sayede de 70'e yakın ülkeye ürünlerimizi ihraç ediyoruz.”

Mehmet Ali Akbulut / Milkomak

“Yola çıktığı ilk günden bu yana, yol arkadaşlığı yaptığımız FOTEG İSTANBUL Fuarı’nda bu yıl 13.kez sektör paydaşlarımızla buluşacağız. Kurulduğu günden beri, biz sektör paydaşlarını, FOTEG ’de bir araya getiren unsurların başında, iyi günde, kötü günde sektörün sorunlarına ve taleplerine anlayışla yaklaşan bir yönetim anlayışı ve bu anlayış birlikteliğine büyük katkı sağlayan Fuar Müdürü Sayın Tomris Bayal hanımefendi olmuştur. “Gıda” hepimizin hayatı için en vazgeçilmez bileşendir. Bununla birlikte insan hayatı için en önemli unsur olan “gıdanın” son tüketiciye ulaşana kadar geçirilecek tüm evrelerinde doğru teknoloji kullanımı çok önemlidir. Bu bağlamda, gelişmiş toplum olmanın en önemli kriterlerinden biri de her sektörde doğru üretim teknolojilerini takip etmek ve kullanmaktır. İşte FOTEG İSTANBUL Fuarı da Gıda Sektörümüz adına, bu misyona en doğru platformu yaratarak uzun yıllardır katkı vermektedir. Biz de Milkomak olarak, sektörümüze daima en doğru, en ulaşılabilir, en kullanışlı teknolojileri, temsilcisi olduğumuz, dünyaca tanınmış İtalyan firmalarımız aracılığı ile sunuyoruz. FOTEG 2017 fuarında yine standımızda ufkunuzu açmaya katkı sağlayacak teknolojileri sizlerle paylaşacağız.”

Ebru Ertamay / Tamay Endüstriyel Ürünler

“Teknolojik gelişmeler çerçevesinde, sürekli olarak yenileme yatırımları yaparak, yaratıcılığa önem vererek, müşteri memnuniyeti ilkesini ön planda tutarak üretim yapan firmamız, 1946 yılından bu yana hijyenik, fonksiyonel, estetik ve dayanıklı yapıda paslanmaz çelik gıda işleme ekipmanları ile hizmet veriyor. Bu yıl da, FOTEG İSTANBUL’da, ürünlerimizi sergilemek için hazırlanıyoruz, çünkü FOTEG İSTANBUL'un ticari tanıtım ve pazarlama ağı açısından, gıda üreticileri için önemli ve yararlı bir platform olduğunu ve HKF Fuarcılık'ın bu hedefinden ödün vermediğini biliyor, fuara her katıldığımızda da tecrübe ediyoruz. Pek tabii ki fuarı, endüstriyel gelişmelerden haberdar olabildiğimiz, yeni işbirlikleri kazanma fırsatı yakaladığımız için de tercih ediyor, markamızın bilinirliğini artırmaya gayret ediyoruz."

Turan Erkan / Terkan Isı Sanayi

“Küresel standartlarda güvenli gıda üretimi için gıdanın fizyolojisine uygun müşteri odaklı projeler, ileri teknoloji ürünü cihazlar, çözümler sunmak üzere soğutma teknolojilerindeki bilgi birikimimizi, tecrübemizi hem artırmak, hem de aktarmak üzere katıldığımız FOTEG İSTANBUL her şeyden önce bir ihtisas fuarı olduğu için önemli bizim için. Hem katılımcısı hem de ziyaretçisi ile ihtisas fuarı olduğunu kanıtlayan FOTEG İSTANBUL’un her geçen yıl katılımcı ve ziyaretçi grafiğini artırdığını da gözlemledik. Tanıtım ve pazarlamanın üretim kadar önem kazandığı günümüz koşullarında, bu fuarda yeni müşteriler yeni pazarlar kazanıyoruz. Mevcut ilişkilerimizi pekiştiriyoruz. Yeni ürünlerimizin lansmanı için de uygun bir platform. Endüstriyel gelişmelerden haberdar oluyoruz. Rakiplerimizi görüyoruz. Doğru ve yararlı olduğuna inandığım bu faaliyeti desteklemek de istiyoruz.”

Haluk Kara / PRO-TEK Analitik ve Endüstriyel Sistemler

“FOTEG İSTANBUL’a katılmamızın birçok nedeni var; Türkiye’nin ve Ortadoğu ülkelerinin önde gelen endüstriyel ve ağır sanayi firmalarına tedarikçi olarak ilk sıraya yerleşmeye, Türkiye’de ve Ortadoğu’da global distribütör unvanımızı sürdürmeye kararlıyız ve ürünlerimizin kalitesi ve sağlam iş anlayışımız ile sektörde en çok tercih edilen olmak istiyoruz. Teknolojideki gelişmeye paralel olarak geliştirilen yeni ürünlerimizi pek çok kez FOTEG İSTANBUL aracılığıyla piyasaya sunduk ve sektöre son teknolojileri tanıttık. Gelenekselleşen FOTEG İSTANBUL buluşmalarımızda mevcut müşterilerimizle biraraya gelip, ekipmanlarla görsel bir ortam oluşturup, yeni iş fırsatları oluşturduk. Her defasında yeni müşteriler kazandığımız fuara, şirketimizi yerli ve yabancı bütün çevrelere tanıtarak, müşteri çeşitliliğini artırmak ve sektördeki varlığımızı göstererek yeni alt bayii ve satış kanalları oluşturmak için de katılmaya devam edeceğiz.”

Cihangir Göğem / Yiber

“Her yıl mart ayında gerçekleştirilen ve gıda işleme donanımı sağlayıcıları ile gıda üretim sektörü temsilcileri ve üst düzey yöneticilerinin geleneksel buluşma noktası haline gelen FOTEG İSTANBUL’un öncelikle bir ihtisas fuarı olarak kayda değer nitelikte olması, istisnasız her yıl katılma kararı vermemizde etkin oldu. Yenilikçi ürünlerimizi sergilemek için de iyi bir fırsat veren fuara katılarak, sektörün gelişmesinde, pazarın büyümesinde pay sahibi olmak istedik zira tanıtım ve pazarlamanın üretmek kadar önem kazandığı bir zamandayız. Mevcut ilişkilerimizi sağlamlaştırmak imkanı bulduğumuz fuarın profesyonel ziyaretçi potansiyeli de yüksek oldu ve onlara doğrudan tanıtım imkanı sağlayarak uluslararası bağlantılarımızı arttırdı. Endüstriyel gelişmelerden haberdar olurken rakiplerimizin neler yaptığını da bu fuarda gördük.”

Nerede ve ne zaman?
24 - 26 NİSAN 2025
İstanbul Fuar Merkezi - Hall 5-6
Ziyaret saatleri: 09:30 - 18:00